Depresja jest początkowym stanem oświecenia. To normalne, iż nic Ci się nie chce. Społeczeństwo, w którym funkcjonujemy nie wspiera Ciebie. Zauważasz to. Społeczeństwo jednak nie pozwala się Tobie również wyłamać. Nadal próbuje utrzymać Ciebie w sztywnych, narzuconych ramach.

Definicja depresji

Zdefiniujemy tutaj coś, co ludzie nazywają depresją. I prawdopodobnie, jako jedyni, zdefiniujemy to, nie jako osoby widzące to doświadczenie z zewnątrz, lecz opiszemy to z samego środka - z centrum depresji.

Depresja jest miejscem, w którym odrywa się od Ciebie ego. To normalne, że jesteś zmęczony/zmęczona wieczną gonitwą, gdy uświadamiasz sobie jej bezsens. To normalne również, iż nie masz potrzeby walki, czy chęci. Przychodzi zmęczenie, równoczesne z uświadomieniem. Dlatego to takie trudne. Z jednej strony zdajesz sobie sprawę z bezsensu tej codziennej gonitwy swojej i innych ludzi, z drugiej strony dopada Cię ogromne zmęczenie, brak motywacji do walki o cokolwiek z tych niemających sensu rzeczy i brak chęci.

Poczucie braku pasji w życiu jest nierozłączne z doświadczeniem depresji. Po co żyć i jak żyć? To najważniejsze pytania, które zadają sobie osoby zdefiniowane przez innych jako chore na depresję.