Ciało


Definicja Ciała

W sztuce AIO Ciało jest jednym z trzech elementów istoty ludzkiej, nazywanej człowiekiem. Odpowiednikiem Ciała jest rzeczywistość fizyczna - materialna. Jako Ciało rozumiemy zatem nie tylko nasze ciało fizyczne będące biologicznym konstruktem, lecz również, a w zasadzie przede wszystkim, całą fizyczną rzeczywistość - jej materializację (i pamiętajmy tutaj, iż ciało fizyczne również jest materializacją). Ciało (właśnie to pisane z dużej litery "C") jest ostatnim elementem w linii tworzenia Dusza-Umysł-Ciało. To właśnie w tej części następuje materializacja (manifestacja) tego, czego pragnie Dusza oraz tworzy Umysł - w tym również ego.

Opis Ciała

Litera "A" w AIO symbolizuje właśnie Ciało. Jest alfą - pierwszą literę alfabetu greckiego. Przedstawia fizyczność i materię. Jest rzeczywista. Symbolizuje człowieka stojącego na dwóch nogach, mocno osadzonego właśnie w fizycznej rzeczywistości. To dlatego, iż w AIO stąpamy twardo po ziemi, rzeczywistość jest dla nas bardzo ważna i wspieramy realność. W języku angielskim odpowiednikiem Ciała, czyli litery "A" jest "appearance", co oznacza wygląd (prezencję), a także "apparition", czyli aparycję - rozumianą także jako wygląd fizyczny. W istocie Ciała ważne jest, by skupiać się na zdrowiu zewnętrznym (fizycznym) oraz dobrym samopoczuciu. Aby dobrze zadbać o Ciało, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednie odżywianie oraz pielęgnację.

Znaczenie Ciała

Odpowiednikiem Ciała, w zakresach wiedzy jest głównie fizyka, biologia i chemia - nauki, które można potwierdzić fizycznym doświadczeniem (reakcją). W przedmiocie tworzenia (materializacji rzeczywistości) Ciałem jest działanie, czyn oraz doświadczenie. Natomiast w planowaniu przedsięwzięcia to właśnie realizacja jest tym, co odpowiada Ciału. Z kolei energiami przedstawiającymi Ciało są twardość i stabilność (ta fizyczna). W doświadczeniu "Ja", jako istoty, odpowiednikiem Ciała jest id oraz podświadomość. W ścieżce życia, ścieżce rozwoju i ścieżce kariery zawodowej, Ciało to ujście, meta oraz to wszystko co znajduje się na końcu tej ścieżki. W rozumieniu czasu liniowego, Ciało jest przeszłością oraz tym wszystkim, co było przedtem, a w przestrzeni - wszystko to, co jest tam. Jako istnienie Ciało to coś, a w relacjach interpersonalnych Ciało jest odpowiednikiem "Ty" i w liczbie mnogiej "Wy".

W słowie CUD, Ciało jest literą otwierającą "C". Natomiast, gdy całość przedstawiana jest jako Alfa i Omega - Ciało jest Alfą. W rozumieniu All in One, jako, iż Wszyscy jesteśmy Jednym, a także Wszystko zawarte jest w Jednym - Ciało to All.

Więcej o Ciele

Poniżej znajduje się lista artykułów, w których poruszany jest wątek Ciała. Pamiętaj - aby zobaczyć wszystkie artykuły związane z definicją Ciała, należy się zalogować.

 

 • Medytacja

  Medytacja w różnych społecznościach definiowana jest różnie. Dla jednych jest to siedzenie w bezruchu z zamkniętymi oczyma oraz zachowanie stanu, w którym nie ma myśli (bądź pozostajemy poza tymi myślami - pozostajemy tzw. "obserwatorem"). Dla innych społeczności medytacją jest siedzenie w ciszy i bezruchu oraz powtarzanie mantr - często ściśle wybranych i dokładnie sprecyzowanych według znaczeń oraz skutków jakie dana mantra ma osobie medytującej przynieść. Jeszcze inne społeczności uczą

  ...
 • Rozwój zawodowy

  "Rozwój zawodowy to część rozwoju osobistego"

  Rozwój zawodowy w sztuce AIO zaliczany jest do rozwoju zewnętrznego, jest częścią rozwoju osobistego. Odpowiednikiem rozwoju zawodowego jest Ciało (jako materia) oraz dziedziny nauki doświadczalne fizycznie - czyli fizyka, biologia, chemia.

  Rozwój zawodowy związany jest bezpośrednio z umiejętnościami zawodowymi - praktycznymi (technicznymi) oraz relacjami interpersonalnymi - współpracownicy, przełożeni, partnerzy w

  ...