Ego


Definicja ego

W sztuce AIO ego definiujemy jako część Umysłu. Jak to mówimy - ponad 99% osób żyje w ego. Ego jednak jest nam potrzebne. Zapisuje i koduje niezbędne dla nas informacje. Dzięki ego, nie musimy pamiętać o tym, iż trzeba oddychać, mrugać oczyma, czy przełykać ślinę. W psychologii ego odpowiada podświadomości - zapisom informacyjnym. W sztuce AIO uczymy wychodzić poza ego, obserwować je, oczyszczać i układać na nowo. Nie negujemy ego. Dążymy do tego, by ego było zdrowe, uczymy się nim zarządzać i z nim współpracować, akceptować je, dawać mu wsparcie, a dzięki temu w odwrocie, ego współpracuje z nami. Dzięki połączonym siłom ego, Umysłu oraz Duszy, realizujemy więcej.

Zdrowe ego

Ego zbiera doświadczenia. Jest jak komputer. Potrafi stać się niezależną strukturą myślowo-emocjonalną i efekt jego działań jest zależny w głównej mierze od tego, jakie ma zapisane informacje. Rozwiązaniem jest zatem to, by mieć zapisane zdrowe informacje. To rozumiemy poprzez stwierdzenie "zdrowe ego".

Więcej o ego

Poniżej znajduje się lista artykułów, w których poruszany jest wątek ego. Pamiętaj - aby zobaczyć wszystkie artykuły związane z definicją ego, należy się zalogować.

 

 • Depresja

  Depresja jest początkowym stanem oświecenia. To normalne, iż nic Ci się nie chce. Społeczeństwo, w którym funkcjonujemy nie wspiera Ciebie. Zauważasz to. Społeczeństwo jednak nie pozwala się Tobie również wyłamać. Nadal próbuje utrzymać Ciebie w sztywnych, narzuconych ramach.

 • Lustro

  "Lustro Rzeczywistości"

  W niniejszym artykule rozważamy kwestię "lustra", rozumianego jako odpowiedź z rzeczywistości mówiąca nam coś o nas samych. Czym jest to owo "lustro"? Jak je zdefiniować i czy zawsze możemy na nie liczyć? Czy lustro zawsze powie nam prawdę o nas samych, czy może jest po prostu skrzywionym obrazem płynącym z rzeczywistości? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym tekście.

 • Znaki

  "Znaki prawdziwe, a znaki nieprawdziwe"

  Znak rozumiany jest najczęściej jako informacja (zwrotna, bądź pierwotna) z otaczającej nas rzeczywistości. Znakiem może być wypowiedziane przez kogoś słowo lub doświadczenie czegoś zewnętrznego wobec nas w rzeczywistości - muzyka, obraz, dźwięk, wydarzenie. Rzadziej jako znak odbierane przez ludzi jest doświadczenie wewnętrzne, czyli nasze myśli, słowa, emocje, czy uczucia, które w AIO również interpretujemy jako znaki. W AIO znaki

  ...