Intencja


Definicja intencji

Intencja pochodzi z głowy, pochodzi z naszego ego, z naszego Umysłu. Jest naszym indywidualnym pragnieniem pochodzącym z głowy. Mamy intencję, dlatego że to my (jako jednostka lub grupa - próbująca mieć wspólną intencję) chcemy coś zmienić. Intencja jest zatem zawsze próbą wpływu na rzeczywistość lub próbą manipulacji w tejże rzeczywistości.

Intencja grupy jest zawsze słabsza i mniej skuteczna od intencji jednostki. Wynika to z tego, iż przekazywana informacja z Umysłu do Umysłu nie łączy się z Duszą.

Więcej o intencji

Poniżej znajduje się lista artykułów, w których poruszany jest wątek intencji. Pamiętaj - aby zobaczyć wszystkie artykuły związane z definicją intencji, należy się zalogować.

 

  • Medytacja

    Medytacja w różnych społecznościach definiowana jest różnie. Dla jednych jest to siedzenie w bezruchu z zamkniętymi oczyma oraz zachowanie stanu, w którym nie ma myśli (bądź pozostajemy poza tymi myślami - pozostajemy tzw. "obserwatorem"). Dla innych społeczności medytacją jest siedzenie w ciszy i bezruchu oraz powtarzanie mantr - często ściśle wybranych i dokładnie sprecyzowanych według znaczeń oraz skutków jakie dana mantra ma osobie medytującej przynieść. Jeszcze inne społeczności uczą

    ...